ΚΟΠΗ ΤΗΣ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΗΣ ΠΙΤΑΣ (16/01/2016)

Ο Σύλλογος «Οι Φίλοι του Μουσείου Γ. Δροσίνη» οργάνωσε εκδήλωση για την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας και την παρουσίαση του βιβλίου του Συλλόγου «ΧΡΟΝΙΚΑ 2015», η οποία πραγματοποιήθηκε στην Κηφισιά, στις 16 Ιανουαρίου 2016. Η παρουσίαση έγινε από τον Αναστάσιο Στέφο, Πρόεδρο της Π.Ε.Φ. και αντιπρόεδρο του Συλλόγου, επιμελητή όλης της έκδοσης, ο οποίος αναφέρθηκε συνοπτικά στον τόμο. Κατά την είσοδο του κόσμου στην αίθουσα εκδηλώσεων, μοιράστηκε σε όλους τετράδιο (26 σελίδων), έκδοσης του συλλόγου με τα ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΑ 2015, στα οποία αναφέρθηκε συνοπτικά η Γραμματέας του Συλλόγου, κ. Λένα Κορκολή και που αφορούν τις εκδηλώσεις του Συλλόγου, τα νέα αποκτήματα, τις επισκευές του κτιρίου και των αντικειμένων του Μουσείου, τους δωρητές, τις εκδόσεις βιβλίων, λευκωμάτων και τετραδίων, τις λογοτεχνικές εργασίες και τέλος τις ξεναγήσεις. Μετά την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας, ακολούθησε μπουφές για τους παρευρισκόμενους, με πλούσια εδέσματα.